Достапни линкови

Бугарскиот шеф за безбедност поднесе оставка


Новиот бугарски премиер Бојко Борисов денеска ја прифати оставката на шефот на Државната Агенција за Национална Безбедност Петко Сертов. Новиот министер за внатрешни работи Цветан Цветанов и премиерот Борисов деновиве изјавија дека не се задоволни од работата на агенцијата и од нејзините слаби резултати.
XS
SM
MD
LG