Достапни линкови

Бомбашки напад во Авганистан, 12 загинати


Најмалку дванаесет лица загинале, а дваесетина други биле ранети во бомбашкиот напад што денеска се случил во близина на една полициска станица во Херат, западен Авганистан. Се прецизира дека бомбата била поставена во една канта за ѓубре, односно дека не станува збор за самоубиствен напад. До нападот доаѓа на три недели пред претседателските и локалните избори во Авганистан.
XS
SM
MD
LG