Достапни линкови

Американската економија ќе расте до крајот на годинава?


Американската економија веројатно ќе продолжи да расте во втората половина од годинава, велат високи американски функционери. Советникот за финансии на Белата куќа Лери Самерс рече дека постои „голема, голема веројатност да доживееме раст“.
XS
SM
MD
LG