Достапни линкови

Расмусен е подготвен за дијалог со умерените Талибанци


Новиот шеф на НАТО Андерс Фог Расмусен за данскиот весник „Политикен“ изјавил дека е подготвен за дијалог со умерените членови на талибанското движење во Авганистан.
Оваа негова изјава доаѓа, откако вчара, во одделни напади, во Авганистан, загинаа тројца американски и еден француски војник.
XS
SM
MD
LG