Достапни линкови

Ал-Малиќи на раговори во ирачкиот автономен курдски регион


Ирачкиот премиер Нури Ал-Малиќи пристигна во ирачкиот автономен курдски регион на раговори со регионалните лидери. Ал-Малиќи беше пречекан од делегација во која е и ирачкиот претседател Џалал Талабани, кој и самиот е Курд, како и од курдскиот претседател Косрат Расул. Ова е прва посета на Ал-Малиќи на регионот во својство на премиер.
XS
SM
MD
LG