Достапни линкови

Ирански муџахедини од Ирак сакаат да се вратат дома


Ирачките власти соопштија дека 22 члена на иранската опозициска група Народни муџахедини на Иран, која има седиште во Ирак, побарале да се вратат во Иран, откако неделава, ирачките безбедносни сили ја преземаа контролата на нивното седиште.
Иран им понуди амнестија на членовите на групата што ќе ги прекинат сите врски со групата и ќе престанат со активностите.

XS
SM
MD
LG