Достапни линкови

Иран потврдил дека ги привел тројцата Американци


Ирачките курдски власти соопштија дека Иран потврдил дека ги задржал тројцата Американци кои веројатно залутале на иранска територија додека шетале близу границата, во северен Ирак. Дипломатскиот претставник на курдската регионална Влада во Вашингтон Кубад Талабани денеска и кажал на агенцијата АП дека Иран го потврдил приведувањето.
XS
SM
MD
LG