Достапни линкови

САД ги бара исчезнатите Американци во близина на иранската граница


Стејт департментот соопшти дека ги испитува наводите дека тројца американски туристи биле приведени од Иранците додека се шетале во близина на иранската граница, во курдскиот регион во северен Ирак. Курдските власти велат дека Американците веројатно биле уапсени, откако без дозвола влегле на иранска територија. Курдските гранични власти посочуваат дека американски хелихоптери ја надлетувале областа, а кон курдската област се упатиле и многу американски воени возила, во потрага по исчезнатите Американци.
XS
SM
MD
LG