Достапни линкови

Киргистан дозволи повеќе руски војници на своја територија


Киргистан денеска и дозволи на Русија да распореди повеќе војници на киргистанска територија. Во меморандумот што го потпишале претседателот на Киргистан Курманбек Бакиев и рускиот претседател Дмитриј Медведев се вели дека Киргистан „го одобри барањето на Русија да распореди дополнителни сили од рускиот воен контингент во Киргистан.“

XS
SM
MD
LG