Достапни линкови

Шатлот Ендевор се врати на земјата


Спејс шатлот Ендевор денеска слета на вселенскиот Центар Кенеди, на Флорида, со седумчелниот екипаж, во кој беа астронаути од Соединетите Држави, Канада и Јапонија. Со тоа заврши 17-дневната мисија на Ендевор на Меѓународната вселенска станица.
XS
SM
MD
LG