Достапни линкови

Во Киргистан самит на 7 поранешни советски републики


Претседателите на 7 поранешни советски републики одржуваат неформален самит во Киргистан, посветен на безбедносни прашања. Според Кремљ, главна тема е имплементацијата на договорот, потпишан во јуни, за формирање сили за брза реакција. Претседателот на Белорусија Александар Лукашенко не присуствуваше на состанокот во јуни, но учествува денеска во Киргистан.
XS
SM
MD
LG