Достапни линкови

Медведев во Таџикистан на отворање нова хидроцентрала


Рускиот претседател Дмитриј Медведев присуствуваше денеска на пуштањето во употреба на хидроцентралата во Таџикистан, со која, оваа земја се надева дека ќе ја обнови економијата. Русија учествуваше со околу 500 милиони долари во изградбата на хидроцентралата, која ја пушти во употреба претседателот на Таџикистан, Имомали Рахмон.
XS
SM
MD
LG