Достапни линкови

Експлозија во Душанбе, еден полицаец повреден


Во главниот град на Таџикистан, Душанбе, вчера експлодирал полициски автомобил, во време кога таму одржуваа состанок претседателите на Русија, Авганистан и Пакистан. Еден полицаец бил повреден во експлозијата, а полицијата врши истрага дали станува збор за терористички напад.
XS
SM
MD
LG