Достапни линкови

Експлозија на бомба во Шпанија


Шпанските медиуми јавија дека двајца полицајци загинале во експлозија на бомба на островот Мајорка. Според неофицијални информации, бомбата била поставена во автомобил. Инцидентот се случи еден ден по експлозија на автомобил бомба во северниот дел на Шпанија.
XS
SM
MD
LG