Достапни линкови

Земјотрес во Турција


Земјотрес со интензитет од 4,9 степени според Рихтеровите скала е регистриран денеска во источниот дел на Турција. Епицентарот на потресот бил во реонот на Чаглајан на 33 километри од градот Ерзинџан. По првиот бил регистриран уште еден земјотрес со интензитет од 3,2 степени според Рихтер. Досега нема информации за евентуални жртви и за причинети материјални штети.
XS
SM
MD
LG