Достапни линкови

Талибанците ќе ги бојкотираат изборите во Авганистан


Талибанските милитанти апелираат до авганистанците да ги бојкотираат претстојните претседателски избори во земјата, зачажани за 20 август. Во соопштение објавено на интернет страницата на талибанците се наведува дека вечерта пред изборите милитантите ќе блокираат патишта и ќе напаѓаат „центри на непријателите“, се` со цел да ги спречат граѓаните да излезат на гласање.
XS
SM
MD
LG