Достапни линкови

Северна Кореа зароби јужнокорејски брод


Севернокорејската морнарица денеска заробила еден јужнокорејски рибарски брод откако тој навлегол во територијалните води на Северна Кореа. Властите во Сеул велат дека бродот со четворица членови на екипажот влегол во водите на соседната земја веројатно поради дефект со сателитската навигација и побараа итно негово ослободување.
XS
SM
MD
LG