Достапни линкови

Медведев на средба со колегите од Таџикистан, Пакистан и Авганистан


Рускиот претседател Дмитриј Медведев денеска ќе престојува во посета на Таџикистан. На средбата со таџикистанскиот, авганистанскиот и пакистанскиот претседател, Емомали Рахмонов, Хамид Карзаи и Асиф Али Зардари, ќе биде разговарано за прашања поврзани со безбедноста и енергетиката.
XS
SM
MD
LG