Достапни линкови

Оружени судири во северен Ирак


Агенциите јавуваат за зголемен број судири меѓу ирачките сили и иранските опозициски групи стационирани во северен Ирак. Најмалку седум лица загинале, а десетици биле повредени во изминативе два дена, откако ирачките сили го опколија кампот кој припаѓа на иранска муџахединска организација.
XS
SM
MD
LG