Достапни линкови

Прогноза за времето- сончево со мала облачност


Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло, со умерена локална облачност. Утринската температура се движи од 10 до 18 , а дневната ќе биде од 28 до 36 степени. Во Скопје и околината ќе преовладува слично време, со минимална температура од 15, а максимална до 34 степени.
XS
SM
MD
LG