Достапни линкови

Убиени четворица бунтовници во Чеченија


Руските вооружени сили соопштија дека убиле четворица бунтовници во Чеченија во планинскиот предел на земјата. Војниците се судриле со вооружени милитанти во селото Танги Чу, јави новинската агенција Интерфакс.
XS
SM
MD
LG