Достапни линкови

Убиен командант на криминална група во Таџикистан


Таџикистанските вооружени сили убиле командант на вооружена група која извршувала напади на владини објекти и шверцувала дрога во земјата. Властите соопштија дека 41 годишниот Немат Азизов бил убиен при специјална акција на вооружените сили. Азизов беше командант на опозициските сили за време на граѓанската војна во Таџикистан која заврши во 1997 година.
XS
SM
MD
LG