Достапни линкови

Експлозија на бомба во Шпанија


Автомобил бомба експлодира денеска во северниот шпански град Бургос, при што околу 40 луѓе биле полесно повредени. Шпанската полиција смета дека за експлозијата е одговорна баскиската сепаратистичка организација ЕТА.
XS
SM
MD
LG