Достапни линкови

Во Вашингтон средба Клинтон- Милибанд


Денеска во Вашингтон американскиот државен секретар Хилари Клинтон ќе се сретне со шефот на британската дипломатија Дејвид Милибанд. Главни теми на разговорите се очекува да бидат ситуациите во Авганистан и Пакистан, како и блискоисточниот мировен процес.
XS
SM
MD
LG