Достапни линкови

Спасени деца кои ги киднапирале талибанците


Пакистанските власти соопштија дека безбедносните сили спасиле неколку деца кои талибанците насилно ги регрутирале, наводно за да извршуваат самоубиствени бомбашки напади. Станува збор за девет деца на возраст од 6 до 15 години, кои според пакистанските власти биле изложени на психичко малтретирање.
XS
SM
MD
LG