Достапни линкови

Таџикистанците треба да направат залихи на храна ?


Претседателот на Таџикистан Емомали Рамон денеска рече дека таџикистанците треба да купуваат резерви на храна за да не гладуваат во иднина. „Сите кои имаат можност треба да направат залихи на храна, посебно на пченица за следниве две години“ изјави Емомали за државната новинска агенција, додавајки дека тешката економска ситуација и природните катастрофи создаваат недостаток на храна.
XS
SM
MD
LG