Достапни линкови

Загриженост за претстојните избори во Авганистан


Претставникот на Обединетите Нации во Авганистан изрази загриженост дека талибанските милитанти може да предизвикаат инциденти за време на претседателските избори кои во земјата се одржуваат следниот месец. Каи Еиде, шеф на мисијата на Обединетите Нациои во Авганистан, додаде дека стравот од можни инциденти ќе ги обесхрабри авганистанците да гласаат на 20 август.
XS
SM
MD
LG