Достапни линкови

Разговори за справување со курдските сепаратисти


Претставници на Турција, Ирак и Соединетите Американски Држави денеска се сретнаа во Анкара на разговори за справување со курдските сепаратисти. Сепаратистите се борат за независност во јужниот дел на Турција од 1984 година.
XS
SM
MD
LG