Достапни линкови

Грчката влада за можноста од предвремени избори


Владата на грчкиот премиер Костас Караманлис ја разгледувала можноста да побара одржување предвремени парламентарни избори во текот на септември, пишува денеска атинскиот весник „Катимерини,, повикувајќи се на анонимни извори во владејачката Нова демократија. Весникот потестува дека опозициониот ПАСОК кој, според анкетите, има убедлива предност пред конзервативците, во последниве месеци барал одржување предвремени избори, но оти Нова демократија се противела на таквата идеја.
XS
SM
MD
LG