Достапни линкови

Клинтон наскоро на турнеја по Африка


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон на петти август почнува турнеја по Африка во рамките на која ќе ги посети Кенија, Јужна Африка, Ангола, Конго, Нигерија и Кап Верде. Претходно таа ќе учествува на американко субсахарскиот економски форум што ќе се одржи во Најроби.
XS
SM
MD
LG