Достапни линкови

Курманбек Бакиев избран за претседател на Киргистан


Курманбек Бакиев доби втор мандат како претседател на Киргистан. Според официјалните резултати од минатонеделните претседателски избори, Бакиев добил над 76 проценти од гласовите. Кандидатот на опозицијата Алманзбек Атамбаев добил нешто повеќе од 8 проценти од гласовите.
XS
SM
MD
LG