Достапни линкови

САД и Кина преговараат за излез од економската криза


Соединетите Американски Држави и Кина денеска во Вашингтон започнуваат дво-дневни разговори за светската економска криза. Главни теми се курсот на валутите, американскиот дефицит во трговската размена со Кина. Американската делегација ја предводи државниот секретар Хилари Клинтон, додека кинеската, во која има 150 претставници, ја предводи заменик – премиерот Ванг Чишан.
XS
SM
MD
LG