Достапни линкови

Нова американска иницијатива на Блискиот Исток


Американскиот пратеник за Блискиот Исток Џорџ Мичел денеска е во Каиро на разговори со египетскиот претседател Хосни Мубарак. Потоа е предвидено, Мичел да се состане со лидерот на палестинците Махмуд Абас, како и со израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху.
XS
SM
MD
LG