Достапни линкови

Поправен уредот за пречистување на воздухот на Меѓународната вселенска станица


Уредот за пречистување на воздухот на Меѓународната вселенска станица денеска повторно работи. Уредот се расипа во тек на посетата на шатлот Ендевор. Дефектот се случил на америкнската страна на вселенската станица во која имало 13 астронаути. Системот за пречистување на руската страна работи добро.
XS
SM
MD
LG