Достапни линкови

Утврдена можна причина за железничката несреќа кај Сплит


Течноста со која се премачкувани шините е најверојатната причина за железничката несреќа која се случи во петокот во која загинаа 6 патници, а 55 се повредени. Возот излетал од шините во близина на Сплит. Во тек е анализа на црната кутија, која треба да ја открие брзината со која се движел возот пред несреќата.
XS
SM
MD
LG