Достапни линкови

Роберт Гејтс во Израел


Американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс денеска патува за Израел. Гејтс со надлежните во земјата ќе разговата за намалување на нуклеарните амбиции на Иран. Американскиот државен секретар треба да се сретне со изралекиот Премиер Бенјамин Нетанјаху. По посетата на Израел, Гејтс патува за Јордан каде ќе се сретне со Кралот Абдула.
XS
SM
MD
LG