Достапни линкови

Немири во Пакистан


Пакистанската Армија соопшти дека 14 талибанци загинале во северозападниот дел на земјата во изминативе 24 часа. Војската убила десетмина милитанти во провинцијата Бунер. Четворица талибанци загинале во воени офанзиви во долината Сват каде војниците уништиле талибански камп и конфискувале оружје и муниција.
XS
SM
MD
LG