Достапни линкови

Лавров во Виетнам


Министерот за надворешни работи на Русија Сергеи Лавров е во дводневна официјална посета на Виетнам. Целта на посетата е подобрување на трговските односи меѓу Русија и Виетнам. Предвидено е рускиот Министер да се сретне со виетнамските власти.
XS
SM
MD
LG