Достапни линкови

Лизгање на земјиште во Кина


Тројца настрадале во лизгање на земјиште во југоисточниот дел на Кина. Лизгањето било предизвикано од обилни дождови и оштетило неколку мостови во провинцијата Сихуан, јави новинската агенција Зиуана.
XS
SM
MD
LG