Достапни линкови

Курдите во Ирак гласаат за Претседател


Курдите во Ирак денеска гласаат за нов парламентарен состав и претседател за нивниот полуавтономен регион. Повеќе од 2 милиони гласачи денеска излегоа на избори во провинциите Ирбил, Сулаимаиах и Дахук. Се очекува актуелниот Претседател Масоуд Барзани да добие втор мандат.
XS
SM
MD
LG