Достапни линкови

Железничка несреќа кај Сплит


Патнички воз, кој сообраќал од Загреб кон Сплит, попладнево излетал од шините во близина на Сплит, при што 6 лица загинале, а 20 биле потешко повредени, јавија хрватските медиуми. На местото на несреќата веднаш излегле повеќе спасувачки екипи, но дополнителен проблем бил непристапниот терен.
XS
SM
MD
LG