Достапни линкови

Во Турција уапсени 200 осомничени исламисти


Турската полиција уапсила околу 200 осомничени припадници на забранетата исламистичка организација Хизбут Тахрир. Била извршена симултана акција во 23 провинции во Турција. Таа организација се залага за обединување на муслиманите во глобална исламистичка држава, калифат, но на мирен начин.
XS
SM
MD
LG