Достапни линкови

САД сакаат да ги подобрат односите со Сирија


Американскиот специјален пратеник за Блискиот Исток, Џорџ Мичел, денеска во Дамск ќе разговара со лидерите на Сирија. Според Стејт Департментот, ќе стане збор за билатерални прашања. Американскиот претседател Барак Обама најави дека се обидува да ги подобри односите со Сирија.
XS
SM
MD
LG