Достапни линкови

Невреме во Полска и Чешка, - 8 настрадани


Во силното невреме што синоќа ја зафати Полска, најмалку 7 лица настрадале, над 30 биле повредени, а причинети и се големи материјални штети. Некои градови и села изутрината изгледале како по војна, разурнати куќи, искршени дрвја, прекини на електрична енергија. Слично невреме синоќа ја зафати и Чешка, при што една жена настрада, а во повеќе места има искршени дрвја, однесени покриви, поплавени домови.
XS
SM
MD
LG