Достапни линкови

Средба на политичките лидери во Македонија


Претседателите на ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ, ДУИ, ДПА и Нова демократија, ќе одржат лидерска средба, денеска во 15 часот, по покана на Премиерот на Македонија и претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски. Како што соопштуваат од кабинетот на Премиерот , средбата ќе биде посветена на усогласување на ставовите и изнаоѓање на политички концензус за реформите и останатите суштински прашања, кои што се од значење за ЕУ и НАТО перспективите на Македонија.
XS
SM
MD
LG