Достапни линкови

Во Хаг ќе биде изречена пресуда на Воислав Шешељ


Хашкиот суд , денеска треба да му изрече пресудата на лидерот на Српската радикална партија , Воислав Шешељ по обвинението за непочитување на Трибуналот. Обвинителството побара Шешељ да добие затворска казна од 4 месеци, затоа што во својата книга објавил податоци на заштитени сведоци и со тоа направил кривично дело-непочитување на судот.
XS
SM
MD
LG