Достапни линкови

Протести пред ОН


Неколку стотици луѓе , започнале да демонстрираат синоќа пред седиштето на Обединетите Нации во Њујорк. Тие бараат да се ослободат политичките затвореници во Иран, јавува Франс прес. Меѓу демонстрантите има и такви кои штрајкуваат со глад. Дел од штрајкувачите се противници на режимот на иранскиот претседател , Ахмуд Ахмадинеџад.

XS
SM
MD
LG