Достапни линкови

Пожар во Грција


Пожар беснее од утрово во Анависос, во грчката област Атика. Десет противпожарни возила, 30 пожарникари и хеликоптер се борат со огнената стихија. Грчката дирекција за цивилна заштита и денеска предурпедува за зголемената опасност од пожари. Според службата, претпоставка за тоа се жештините и силниет ветрови, кои се очекува во следните три дена да ја зафатат земјата.
XS
SM
MD
LG