Достапни линкови

Русија со нови закани до Грузија


Русија ќе превземе конкретни мерки за да ја спречи Грузија повторно да се наоружа, изјави рускиот заменик министер за надворешни работи Григори Карасин. Како што пренесува Итар Тас, Карасин ја обвинил Грузија дека подготвува инциденти на границата со отцепените републики Абхазија и Јужна Осетија на годишнината од руско-грузиската војна во наредниот месец.
XS
SM
MD
LG