Достапни линкови

Во Шпанија беснеат пожари


Во Шпанија и натаму беснеат шумски пожари. Над 8 илјади хектари шуми изгореле во северниот регион Арагон од каде што биле евакуирани околу илјада и 500 луѓе од 6 села. Во Каталонија, пак, пожарот во кој досега настрадаа 4-ца пожарникари, сеуште не е ставен под контрола. Поради пожарите има делумни прекини во сообраќајот на железничката пруга меѓу Мадрид и Барселона.
XS
SM
MD
LG